Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Путніков А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Путніков А. В. 
Вплив мультипробіотика "Симбітер ацидофільний" на функціональну активність перитонеальних макрофагів щурів на тлі введення антибіотика цефтріаксону / А. В. Путніков, М. П. Рудик, В. В. Позур, Т. М. Фурзікова, А. М. Остапчук, Г. М. Толстанова, Л. М. Сківка // Мікробіологія і біотехнологія. - 2014. - № 2. - С. 74-84. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено вплив пробіотичного препарату "Симбітер ацидофільний", застосованого на тлі введення антибіотика цефтріаксону, на функціональну активність перитонеальних макрофагів щурів лінії Wistar. Метаболічний статус та функціональну поляризацію перитонеальних макрофагів характеризували за адгезією до культурального пластику, спонтанним і стимульованим кисеньзалежним метаболізмом, аргіназною активністю та продукцією NO. Курсове введення препарату "Симбітер ацидофільний" на тлі введення антибіотика цефтриаксону, так само як і курсове введення обох препаратів самостійно, супроводжувалося стимуляцією кисеньзалежного метаболізму макрофагів, а також посиленням метаболізму аргініну за М1-фенотипом, що у сукупності вказує на прозапальну поляризацію активованих мононуклеарних фагоцитів. Застосування препарату "Симбітер ацидофільний" на тлі курсового введення антибіотика сприяє формуванню нейтрального балансу метаболізму аргініну перитонеальними макрофагами, що може розглядатися як ознака гальмування запального процесу, викликаного тривалим застосуванням антибіотика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р281.811.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Путніков А. В. 
Кількісні та функціональні показники кишкової нормобіоти щурів / А. В. Путніков, Ю. В. Голота, Т. М. Сергійчук, А. М. Остапчук, Л. В. Закордонець, Л. І. Остапченко, Г. М. Толстанова // Мікробіологія і біотехнологія. - 2015. - № 2. - С. 89-100. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.863

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Довбинчук Т. В. 
Транспорт води через епітелій товстої кишки щурів за умов експериментального дизбіозу / Т. В. Довбинчук, Л. В. Закордонець, А. В. Путніков, І. М. Варенюк, О. П. Тяпко, Н. М. Рослова, Т. М. Сергійчук, О. В. Линчак, М. Е. Дзержинський, Т. В. Берегова, Г. М. Толстанова // Фізіол. журн.. - 2015. - 61, № 6. - С. 76-85. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Путніков А. В. 
Структурні та функціональні особливості слизової оболонки тонкої кишки залежно від кількісного та якісного складу мікробіоти / А. В. Путніков, І. М. Варенюк, Н. М. Рослова, Ю. В. Голота, Т. В. Довбинчук, Т. М. Червінська, Т. М. Сергійчук, М. Е. Дзержинський, Г. М. Толстанова // Фізіол. журн.. - 2017. - 63, № 6. - С. 72-83. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Досліджено структурні та функціональні особливості слизової оболонки тонкої кишки на білих лабораторних щурах залежно від мікробіотного складу пристінку протягом 14 діб, аутопсію проводили на 15, 29 та 72-гу добу від початку експерименту у віддалені терміни застосування цефтріаксону або сумісного його введення з мультипробіотиком. Слід відмітити зміни структурного та функціонального стану слизової оболонки тонкої кишки щурів, що супроводжуються гіпертрофією келихоподібних клітин та дегрануляцією тучних клітин. Наслідки зберігаються у віддалені терміни після його відміни, зокрема, на 29-ту та 72-гу добу експерименту. Зміни слизової оболонки тонкої кишки тісно пов'язані з порушенням складу пристінкової мікробіоти, яка характеризувалася ростом умовно-патогенної, зокрема, Staphylococcus aureus, грибів роду Candida. Схема одночасного використання та відміни мультипробіотика з цефтріаксоном є малоефективною для усунення негативних наслідків введення антибіотика. Антибіотик разом з мультипробіотиком та продовження застосування другого, а також послідовне їх введення відповідно є значно ефективнішими порівняно з першим режимом і надає змогу зменшити або повністю усунути порушення структурного та функціонального стану слизової оболонки тонкої кишки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.247.1 + Р264.863

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського